12 maja 2024

Czy to już depresja? 

 

Coraz więcej dzieci i młodzieży choruje na depresję czy zaburzenia nastroju. Objawy choroby mogą być bardzo różne. Od smutku, przygnębienia, apatii, trudności w koncentracji uwagi, zaburzenia snu po agresję, złość, akty dewastacji, samookaleczenia czy próby samobójcze.  Rodzice obserwują zmiany w zachowaniu dzieci na różnych etapach życia. Zdarza się, że niepokoją ich te zmiany.  Nie zawsze mają pewność z czego wynikają, jak pomóc dziecku z trudnymi emocjami, negatywnym myśleniem, kiedy szukać pomocy u specjalisty. 

 

Na warsztaty dotyczące depresji u dzieci i młodzieży zapraszamy rodziców, opiekunów. Podczas 2,5 godz. spotkania postaramy się przekazać wiedzę na temat depresji , objawów na różnych etapach życia dziecka, przyczyn choroby oraz tego jak wspierać dziecko, gdzie i kiedy szukać pomocy. Planujemy wykład, czas na wypowiedzi uczestników, ćwiczenia z rozpoznawania i nazywania emocji w relacji z dzieckiem. 

Spotkanie odbędzie się w Poradni Zdrowia Psychicznego „Homine”, ul. Zwycięska 18a we Wrocławiu, w sobotę 25.05.2024r., w godz. 9-11.30.

Koszt warsztatu: 250 pln 

Warunkiem uczestnictwa jest przedpłata na konto kwoty 100pln 

nr konta: 61 1090 2486 0000 0001 3548 8157 

Zgłoszenia przyjmujemy do 23-go maja lub do wyczerpania miejsc. 

(zakupione miejsce można odstąpić komuś innemu po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorowi wydarzenia)

Zapraszamy! 

 

PROWADZĄCE:

 

 

 

 

 

 

 

Marta Szalek-Kwilosz – pedagożka, psychoterapeutka psychodynamiczna. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Czupryńska-Wiewióra – psycholożka, specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży, trenerka. Prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych w nurcie psychodynamicznym

 

ZAPISY

1. wpisz swoje dane do formularza kontaktowego
2. w pole temat wpisz “Warsztat DEPRESJA

1. wpisz swoje dane w wiadomości: imię i nazwisko, telefon kontaktowy i mail
2. w pole temat wpisz “Warsztat DEPRESJA