22 marca 2024

Porozmawiajmy o …

HOMINE Poradnia Zdrowia Psychicznego

GDZIE I KIEDY:

Warsztaty będą się odbywać w Poradni Homine, na ul.Zwycięskiej 18a we Wrocławiu, w soboty, w godz. 11.00-14.00 (3 godziny), w okresie od kwietnia do czerwca 2024. Można wziąć udział w dowolnej ilości spotkań. Każdy warsztat będzie traktowany jako oddzielna całość.

 

DLA KOGO:

Zajęcia skierowane są dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, którzy chcieliby lepiej je rozumieć, wspierać, towarzyszyć w rozwoju; nauczyć się rozróżniać zachowania właściwe ze względu na moment życia dziecka i zachowania nieprawidłowe, w tym również poznać ich znaczenie.  Przyglądnąć się własnym reakcjom wspierającym rozwój i utrudniającym go. Oferta skierowana jest także do rodziców których martwią lęki, smutek dziecka, również dla tych którzy na co dzień mierzą się z sytuacjami wybuchów agresji, opozycyjnymi zachowaniami córki czy syna.

Podczas każdego spotkania odbędzie się mini wykład prowadzących, ćwiczenia umiejętności oraz czas na refleksję, wypowiedzi uczestników spotkań.

 

KOSZT

Koszt udziału w pojedynczym warsztacie:  300zł

Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 48 godzin przed wydarzeniem. Wykupione miejsce może zostać zrealizowane przez któregokolwiek rodzica.

Warunkiem rezerwacji i uczestnictwa jest uiszczenie opłaty za wydarzenie – min 2 dni przed data spotkania.

*w przypadku zdarzeń losowych, braku wystarczającej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie prawo odwołania wydarzenia i zwrotu pobranych środków

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Pierwszy warsztat z cyklu odbędzie się 06.04.2024r.

Temat spotkania: dziecko w młodszym wieku szkolnym (od 6/7 r.ż. do 11/12r.ż ) .

Na warsztacie przyjrzymy się charakterystyce tego okresu rozwojowego, porozmawiamy o tym jak mogą się przejawiać trudności w tym czasie i jakie są ich przyczyny. Zastanowimy się w jaki sposób rodzice mogą wspierać dziecko. Poćwiczymy umiejętności słuchania i rozmawiania.

 

Drugi warsztat z cyklu odbędzie się  20.04.2024r

Temat spotkania:  dziecko w okresie dojrzewania ( od 13 r.ż. do 17 r.ż. )

Na tym warsztacie również przyjrzymy się charakterystyce okresu rozwojowego, najczęstszym trudnościom, które pojawiają się w tym czasie ( autoagresja, depresja, lęki, wycofanie społeczne ).  Porozmawiamy o tym jak dojrzewają chłopcy, jak dojrzewają dziewczynki. Zastanowimy się jak wspierać dziecko w kryzysie, jakie zadania stoją przed rodzicami.  Zaproponujemy ćwiczenia mające na celu wspierać komunikację z nastolatkiem.

 

Tematy i terminy kolejnych warsztatów wkrótce!

Serdecznie zapraszamy!

 

PROWADZĄCE:

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Szalek-Kwilosz – pedagożka, psychoterapeutka psychodynamiczna. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Czupryńska-Wiewióra – psycholożka, specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży, trenerka. Prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych w nurcie psychodynamicznym

 

ZAPISY

1. wpisz swoje dane do formularza kontaktowego
2. w pole temat wpisz “Warsztat ………. (temat warsztatu)

1. wpisz swoje dane w wiadomości: imię i nazwisko, telefon kontaktowy i mail
2. w pole temat wpisz “Warsztat ………. (temat warsztatu)