25 stycznia 2018

 

Zastanawiasz się czy to, jak i ile wypijasz alkoholu, świadczy o tym, że masz tendencje do uzależnienia?

Chcesz dowiedzieć się dlaczego tylko poprzez alkohol osiągasz stan relaksu?

Szukasz motywacji do zmiany szkodliwego zachowania?

Chciałbyś mieć kontrolę nad wypijanym alkoholem?

Brakuje Ci umiejętności i wiedzy do poradzenia sobie z problemem?

 

W odpowiedzi na powyższe trudności zapraszamy do udziału w programie psychoedukacyjnym, zapobiegającym rozwojowi uzależnienia od alkoholu, przygotowanym przez Specjalistów z praktyką kliniczną i metodyczną HOMINE Poradni Zdrowia Psychicznego.

 

Trudności z kontrolą ilości spożywanego alkoholu doświadcza w Polsce kilka milionów osób. Pomimo tego, problem ten zaliczany jest nadal do najbardziej wstydliwych, choć dotyka każdą grupę społeczną, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Alkohol określany jest często jako jedna z najbardziej zdradliwych używek, a skutki jej nadużywania stają się zmartwieniem dla osób pijących, ale także dla ich rodzin, przyjaciół, czy pracodawców. Doświadczeni specjaliści podkreślają, że im wcześniej podjęte zostaną działania, tym lepsze są efekty w zakresie skutecznego ograniczania picia alkoholu i wdrażania zdrowego stylu życia.

 

WARSZTATY PSYCHOEDUKACYJNE prowadzone będą w oparciu o:

  • budowanie i wzmacnianie motywacji w asyście empatycznych terapeutów
  • odnajdywanie własnych zasobów w radzeniu sobie z trudnościami
  • podnoszenie wiedzy w zakresie rozumienia przyczyn i rozwoju nadużywania alkoholu
  • rozwój umiejętności interpersonalnych w relacji z ludźmi

 

Program składa się z dziesięciu 90 minutowych spotkań. Udział w psychoedukacji musi być poprzedzony wypełnieniem i pozostawieniem w recepcji HOMINE Poradnia Zdrowia Psychicznego dokumentu “Test AUDYT”.

Osoby, które ukończą pełny cykl zajęć otrzymają od terapeuty opinię psychologiczną uwzględniającą ewentualne ryzyko uzależnienia i jego podłoże oraz, jeśli zajdzie potrzeba, informację o możliwych sposobach leczenia/profilaktyki.

 

Zajęcia będzie prowadzić:

mgr Anna Rudkowska-Mytych – psycholog, terapeuta uzależnień, doświadczenie w terapii uzależnień zdobywała między innymi jako specjalista w Całodobowym Oddziale Leczenia Uzależnień Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Kraszewskiego we Wrocławiu.

 

 

 

TERMIN I MIEJSCE

Psychoedukacja grupowa będzie się odbywać w każdy pierwszy i ostatni piątek miesiąca w godzinach: 18.00 – 19.30 w HOMINE Poradnia Zdrowia Psychicznego przy ul. Zwycięskiej 18 a we Wrocławiu.

 

KOSZT SPOTKAŃ

– 80 pln/ pojedyncze spotkanie warsztatowe,

– 70 pln/ spotkanie w całościowym cyklu warsztatów;

 

ZAPISY

prowadzimy w naszej recepcji – Homine Poradnia Zdrowia Psychicznego:

 

ZAPRASZAMY