9 lipca 2023

WARSZTATY Z EDUKACJI SEKSUALNEJ

DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 14-17 LAT

Zapraszamy na warsztaty w grupie dyskusyjnej młodzież w wieku 14-17 lat. Spotkania będą realizowane w formie swobodnej dyskusji, pytań i odpowiedzi, ćwiczeń i zabaw. Forma i treść spotkań będzie na bieżąco modyfikowana i dostosowywana do potrzeb aktualnej grupy.  Jeśli zbierze się większa ilość osób zainteresowanych możemy podzielić uczestników na węższe wiekowo dwie grupy: 14-15 lat i 16-17 lat.

Każdy z uczestników może brać aktywny udział w warsztatach lub też, jeśli to jest mu bliższe, tylko przysłuchiwać się prowadzącej i grupie. Wszelakie pytania można stawiać wprost, bezpośrednio podczas trwania warsztatów lub przekazać anonimowo na karteczkach. To pomoże prowadzącej precyzyjniej dostosować tematykę warsztatów do indywidualnych potrzeb uczestników. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Warsztaty mają na celu odczarowanie tematów tabu związanych z ciałem, jego potrzebami i seksualnością. Chcemy aby młodzi ludzie mogli swobodnie i otwarcie rozmawiać o seksie, nie bali się zadawać pytań, nie tworzyli niepotrzebnych zahamowań. Podążając za myślą, że cała nasza spontaniczność, ekspresja siebie i swoich myśli, twórczość i zdolność do rozpoznawania własnych pragnień ma swój początek w ciele i w naszym stosunku do niego, chcielibyśmy stworzyć okazję do  swobodnego porozmawiania o nim.

Zależy nam na zorganizowaniu takich warunków, w których będzie dominować ciekawość i żywa dyskusja bez ograniczającego lęku przed oceną czy zawstydzenia.

 

Propozycje bloków tematycznych:

 1. termin: 26 lipca-środa, godz. 12.00 – 14.00 i/lub 15.00 – 17.00

„Dojrzewanie płciowe – zmiany w ciele, w zachowaniu, w emocjach” – o wszystkim, co w tym czasie zaskakuje, przeraża, utrudnia życie, fascynuje, ciekawi…..

 

 1. termin: 2 sierpnia- środa, godz. 12.00 – 14.00 i/lub 15.00 – 17.00

„Aktywność seksualna – decyzje, obawy, fantazje, inicjacja seksualna, masturbacja…” o wszystkim, co w tym temacie może niepokoić, budzić wewnętrzne konflikty, napięcie. Czasem sama rozmowa i nazwanie rzeczy po imieniu staje się pierwszym krokiem do większego spokoju.

 

 1. termin: 9 sierpnia – środa, godz. 12.00 – 14.00 i/lub 15.00 – 17.00

„Antykoncepcja – metody, zalety i wady”  – przypadkowy seks, ryzyko ciąży, ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Możliwości i ograniczenia zapobiegania niechcianym konsekwencjom kontaktów seksualnych.

 

 1. termin: 16 sierpnia – środa, godz. 12.00 – 14.00 i/lub 15.00 – 17.00

„Tożsamość płciowa – kim jesteśmy, kim się czujemy,  czego pragniemy, czy to może się zmieniać?” – garść teorii: czym jest płeć fizyczna, płeć społeczna, kulturowa, płeć mózgu; co z tego wynika, zamieszanie w trakcie rozwoju naszej osobowości, kształtowanie się preferencji seksualnej.

 

 1. termin: 23 sierpnia – środa, godz. 12.00 – 14.00 i/lub 15.00 – 17.00

Tematyka w tym terminie będzie ustalona na podstawie bieżącego zapotrzebowania uczestników warsztatów lub osób zainteresowanych innymi terminami niż powyżej wyszczególnione.

 

 1. termin: 30 sierpnia – środa, godz. 12.00 – 14.00 i/lub 15.00 – 17.00

Tematyka w tym terminie będzie ustalona na podstawie bieżącego zapotrzebowania uczestników warsztatów lub osób zainteresowanych innymi terminami niż powyżej wyszczególnione.

 

Informacje organizacyjne:

Ilość uczestników: 5-10 osób

Koszt: 110 pln / za spotkanie

Czas trwania: 1,5h -2h

Miejsce: Homine Poradnia Zdrowia Psychicznego, Zwycięska 18a

 

Masz pytania związane z warsztatem?

Zadzwoń: 500 012 016

Napisz: biuro@poradniahomine.com

 

Prowadząca

 

Katarzyna Rusak-Sarecka

absolwentka psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego  SWPS we Wrocławiu, o specjalności klinicznej oraz 4-semestralnych studiów podyplomowych na kierunku Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie SWPS, rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.

W ramach kształcenia zawodowego odbyła staże w ośrodkach publicznych ( Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu) oraz gabinetach prywatnych ( Poradnia Zdrowia Psychicznego Homine we Wrocławiu).

Oferuje poradnictwo i konsultacje w zakresie: obniżonego nastroju, depresji, zaburzeń lękowych i nerwicowych, objawów psychosomatycznych, trudności w relacjach z innymi, stawiania granic, niskiego poczucia własnej wartości, kryzysu w związku, kryzysu z powodu zmiany, żałoby, straty.

 

 

Rejestracja i opłacenie warsztatu:

 • wypełnij formularz zgłoszeniowy WARSZTAT EDUKACJA SEKSUALNA – Formularze Google 
 • otrzymasz mailem fakturę proforma, w ciągu 3 dni opłać warsztat bezpośrednio w poradni bądź przelewem na konto poradni (nr konta: 61 1090 2486 0000 0001 3548 8157) z dopiskiem „imię i nazwisko dziecka, termin warsztatu”
 • w przypadku zebrania się się grupy na dany termin prześlemy właściwą fakturę i zaprosimy Cię na warsztat. W sytuacji braku minimalnej ilości chętnych (5 osób) dokonamy zwrotu na Twoje konto lub zaproponujemy inny dogodny termin.
 • liczba miejsc jest ograniczona, o zapisach będzie decydować jedynie kolejność zgłoszeń.
 • konieczne podpisanie zgody przez opiekuna na udział w warsztatach osób niepełnoletnich (forma papierowa lub mailowa).

 

Zasady organizacyjne:
• Nieopłacenie uczestnictwa w treningu w terminie podanym na fakturze pro forma będzie równoznaczne z rezygnacją z warsztatu;
• Oświadczenie o rezygnacji z warsztatu należy przesłać na  biuro@poradniahomine.com
•  W przypadku rezygnacji do 7 dni przed terminem warsztatu Poradnia zachowuje 40% pełnego kosztu warsztatu;
•  W przypadku rezygnacji na krócej niż 7 dni przed terminem warsztatu opłata nie będzie zwracana;
•  Zapis na warsztaty można przenieść na inną osobę.