Antonina Mamet

Jestem psychoterapeutą i muzykoterapeutą.

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny na Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz muzykoterapii na wrocławskiej Akademii Muzycznej, a także 4-letni, całościowy kurs psychoterapii, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, przy Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii oraz roczny Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, akredytowany przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt.

Pracuję także w Klinice Psychiatrii na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym, przy ul. Pasteura 10 we Wrocławiu.

Odbyłam staż kliniczny na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam także: na Całodobowym Oddziale Leczenia Uzależnień w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, w organizacji pozarządowej pracującej z rodzinami dysfunkcyjnymi oraz współpracując z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Chorych na Łuszczycę.

Umiejętność rozumienia trudności w relacjach międzyludzkich doskonaliłam uczestnicząc od 2009 roku w Treningach Balintowskich organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Balintowskie. Obecnie także prowadzę i współprowadzę Grupy Balinta w przygotowaniu do uzyskania certyfikatu Lidera Grup Balinta.

Jestem członkiem: Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii, Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego.

Mam wieloletnie doświadczenie pracy w opiece zdrowotnej, co determinuje całościowe rozumienie problemów człowieka i dlatego szczególnie interesuję się terapią osób z problemami psychosomatycznymi, czyli doświadczającymi problemów wynikających z komunikowania trudności emocjonalnych poprzez objaw fizyczny w ciele.

Pracuję w nurcie psychodynamicznym korzystając także z innych podejść terapeutycznych.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zarejestruj wizytę

Loading...