7 lipca 2024

Terapia w proponowanej przez nas formie grupowej dedykowana jest dla osób mających trudności w relacjach z innymi, zmagających się z różnymi rodzajami lęków, nie tylko społecznych, stanami depresyjnymi bądź też odczuwających wszelakie objawy o charakterze nerwicowym.

Leczenie w ramach procesu grupowego polega m.in.  na umożliwieniu uczestnikom grupy w uświadomieniu sobie jaki jest nasz wpływ na innych uczestników relacji i odwrotnie, jak my interpretujemy i czytamy zachowania innych. Rozpoznanie poszczególnych ról, które bezwiednie odtwarzamy, schematów, którymi się posługujemy w reakcji na innych ludzi,  pozwala lepiej siebie  zrozumieć.  To daje  szansę na skorygowanie własnych niekorzystnych nastawień i reakcji oraz lepsze wykorzystanie swoich możliwości. Dzięki pracy grupowej możemy spojrzeć na siebie z różnych perspektyw, dostrzec jakie emocje wywołujemy w grupie, dowiedzieć się, czego nieświadomie potrzebujemy od innych i co nam przeszkadza w stworzeniu bezpiecznych i satysfakcjonujących związków  z innymi.

Jeśli jesteś zaniepokojony tym, co czujesz, nie umiesz sobie z tym sam poradzić, chciałbyś się temu przyjrzeć, lepiej zrozumieć, zapraszamy do udziału w naszej rocznej grupie psychoterapeutycznej.

Wiele osób obawia się brania udziału w takiej formie terapii, woli kontakt indywidualny, nie ufa grupie. Nasze doświadczenia, jak i szereg badań i teorii pokazują, że wyjście naprzeciw swoim obawom potrafi być niezwykle otwierające. Grupa niesie w sobie ogromny potencjał terapeutyczny, pozwala przełamać nasze bariery, poznać i zrozumieć lepiej nasze mechanizmy obronne.

Szczególnie obecnie, w świecie, w którym dominuje pośpiech, powierzchowność, relacje stają się płaskie i fasadowe, warto spróbować się zatrzymać i zaryzykować wejścia w bliskie, uważne spotkanie z innymi, gdzie znalazłoby się miejsce na różne nasze przeżycia i myśli.

Zachęcamy do spróbowania.

Trwają zapisy na konsultacje kwalifikujące do udziału w grupie.

kadr z filmu w co graja ludzie

kadr z filmu “W co grają ludzie”, reż. Jenni Toivoniemi, Finlandia

 

KIEDY: WRZESIEŃ 2024 – CZERWIEC 2025

DLA KOGO: OSOBY DOROSŁE (problemy w relacjach z bliskimi, stany depresyjne, lęki, problemy psychosomatyczne itp.)

KWALIFIKACJE: przed przystąpieniem do grupy obowiązuje indywidualna konsultacja ze specjalistą prowadzącym

CZAS SPOTKAŃ: WTORKI godz. 19.00-20.30

MIEJSCE SPOTKAŃ : HOMINE Poradnia Zdrowia Psychicznego, Wrocław, ul. Zwycięska 18a

KOSZT SPOTKAŃ: 140pln /spotkanie 1,5h, płatne za miesiąc z góry, konsultacja indywidualna kwalifikująca -200 pln (płatne jednorazowo)

*grupa dla zainteresowanych osób może być przedłużona o kolejny rok po przerwie wakacyjnej

*grupa ma charakter półotwarty, co oznacza, że pod pewnymi warunkami, mogą do niej w trakcie trwania dołączać kolejne osoby, inne z kolei mogą kończyć swój udział w grupie na określonych etapach procesu grupowego

 

 

PROWADZĄCE:
Katarzyna Augustynowicz – psychoterapeuta, psycholog kliniczny.

 

 

 

 

 

 

 

Paulina Pacia -psychoterapeuta, psycholog.

 

 

 

 

 

 

 

ZAPISY

1. wpisz swoje dane do formularza kontaktowego
2. w pole temat wpisz “Grupa dla dorosłych”

1. wpisz swoje dane w wiadomości: imię i nazwisko, telefon kontaktowy i mail
2. w pole temat wpisz “Grupa dla dorosłych”

Skontaktujemy się z Tobą aby ustalić dokładny termin pierwszego spotkania – konsultacji.