9 kwietnia 2020

LIST DO RODZICÓW W CZASIE PANDEMII

 

Drodzy Państwo, w związku z przedłużającą się kwarantanną, chcieliśmy zaproponować Państwu wsparcie psychologiczne wobec trudnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. 

Specjaliści – psychoterapeuci z Homine PZP zadysponowali część swoich godzin pracy na BEZPŁATNĄ POMOC dla osób potrzebujących. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które źle znoszą obecny czas, izolację, ograniczenia, niepewność. 

TELEFON 500 012 016 – HASŁO “INTERWENCJA KRYZYSOWA

Kontakt z naszymi młodszymi pacjentami, a także nasze doświadczenia pokazują, że dla wielu rodzin jest to niezwykle trudny okres. Jest to zupełnie zrozumiałe ponieważ okoliczności, w których się znaleźliśmy są wyjątkowe, nieznane dotychczas i generują bardzo dużo napięcia i lęku. 

Wychodząc temu naprzeciw, chcemy wszystkich rodziców zachęcić do korzystania z możliwości bezpłatnej pomocy w ramach naszych godzin dla INTERWENCJI KRYZYSOWEJ.

Zachęcamy do kontaktu, jeśli:

  • masz w domu nastolatka, który dostarcza Ci dodatkowych, trudnych do zrozumienia przeżyć;
  • nie wiesz, jak sobie poradzić ze swoją złością i tracisz panowanie nad sobą;
  • ogarnia Cię silny lęk;
  • czujesz się bezradny, chcesz uciec czy nie masz na nic siły;
  • twoje dzieci budzą w Tobie wściekłość i boisz się swoich reakcji;
  • doświadczasz przytłaczającego poczucia winy;

W tych i wszystkich innych sytuacjach, które pogłębiają niekorzystny klimat w Twojej rodzinie i pogarszają Twój stan psychiczny, zachęcamy do skorzystania z konsultacji online z psychoterapeutami z naszego zespołu. 

Czasem nawet jedna rozmowa jest w stanie obniżyć Twój poziom napięcia, pomóc zrozumieć przeżywane przez Ciebie i Twoją rodzinę emocje i wesprzeć w powrocie do względnej stabilizacji.

Ważne, żebyście Państwo nie czekali zbyt długo z sięgnięciem po pomoc, gdy kryzys w Waszej rodzinie się nasila. Dla naszego zdrowia fizycznego bardzo istotnym jest zachować zdrowie i higienę psychiczną. To też ma ogromny wpływ na naszą odporność. Musimy też pamiętać, że wcześniejsze ineterwencje to zazwyczaj łatwiejsza i krótsza pomoc. Wszyscy jesteśmy jeszcze w stanie podwyższonej, chronicznej mobilizacji, co jednak bardzo zużywa i nadwyręża nasze zasoby, warto więc je odnawiać i nie wstydzić się czy wzbraniać sobie (w myśl, że jeszcze nie jest tak źle) skorzystać z fachowej pomocy.

TELEFON 500 012 016 – HASŁO “INTERWENCJA KRYZYSOWA”

Wszystkie konsultacje (bezpłatne i płatne) realizujemy obecnie w wersji online. 

#zostanwdomu